XII NIEDZIELA ZWYKŁA23.06.2019r.

1. Jutro w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca na Mszy świętej o godz. 18.00 w naszym kościele w Buczu zostanie udzielony sakrament bierzmowania przez ks. bp. Damiana Bryla– młodzieży naszej parafii oraz parafii św. Franciszka z Asyżu w Bronikowa.
  2. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy. We wtorek zapraszam szczególnie parafian z Barchlina, w środę z Boszkowa, w czwartek zakończenie Bożego Ciała w Buczu Nowym.
  3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Tradycyjnie o przygotowanie ołtarza proszę Wspólnotę Żywego Różańca. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.
  4. W piątek 28 czerwca– przypada dla naszej parafii – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – Zachęcam by choć na chwile przybyć i poadorować Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Adoracja od godz. 8.00 – 18.00.
  5. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa do przyszłej niedzieli. Codziennie po wieczornej Mszy świętej, a  w niedzielę w Buczu po mszy świętej o godz. 11:30; a w Popowie po mszy o godz. 9:30.
  6. W sobotę przypada uroczystość św. App. Piotra i Pawła. Msze św. w Buczu o 9:00 i 18.00, a w Popowie o 16.30. Taca tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  7. Parafia organizuje jednodniowy wyjazd nad morze do Miedzyzdrojów w dniu 9 lipca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Można się zapisać w biurze parafialnym.
  8. Organizujemy również wyjazd do Częstochowy w dniu 15 lipca na powitanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę. Zapisy i bliższe informację w biurze parafialnym.
  9. Zbliża się czas Wielkiego Odpustu ku czci Matki Bożej Wieleńskiej- Ucieczki Grzeszników. W tym roku czas odpustu trwa od 29 czerwca do 7 lipca. Ks. Kustosz Marian Szymański bardzo serdecznie nas wszystkich zaprasza. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
  10. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzę udanego wypoczynku i niezapominania o Panu Bogu gdziekolwiek się będzie.

Intencja dla Wspólnoty Żywego Różańca na czerwiec 2019 roku

w intencji kapłanów i o nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa, zakonu

Modlitwa o wspomożenie

Święta Barbaro Męczenniczko, która patronujesz naszemu kościołowi juz od blisko 600 lat. Byłaś najpierw w kościele na Grobii, a teraz jesteś w Buczu. Nie odeszłaś od nas nawet, gdy Kalwini chcieli zniszczyć Twój wizerunek. Choć pokaleczona wróciłaś do swego ołtarza w naszym kościele. Czciły i wysławiały Twoją opiekę rzesze konfratrów Twego Bractwa, a my ciągle za mało pamiętamy o uciekaniu się do Ciebie i zabieganiu o Twoją pomoc w sprawach domu bożego, któremu patronujesz. Upadały mury kościołów, ale Twój wizerunek przetrwał i dalej jesteś z naszą parafią. Rysują się mury tej naszej świątyni i potrzebują ratunku. Prosimy Cię patronko nasza, wstawiaj się u Jezusa i Matki Bożej, aby łaskami swymi pomogli nam w staraniach o potrzebną przychylność osób decydujących o przyznaniu pomocy finansowej. Otwórz ludzkie serca i dłonie dla ratowania naszego kościoła . Amen.

Print Friendly, PDF & Email

© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Barbary w Buczu. Projekt i wykonanie ShockMedia.