NIEDZIELA PALMOWA – 14.04.2019r.

1. W tym tygodniu rozpoczyna się liturgia Triduum Paschalnego. Porządek nabożeństw:

– Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 19.00 – Uroczysta Msza święta, a po niej  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do  godz. 21.00

– Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. O godz. 19.00- Nabożeństwo Męki Pańskiej. Po liturgii adoracja krzyża do godz. 21.00.  ( Droga Krzyżowa w Barchlinie o godz. 6.00)

– Wielka Sobota  – liturgia światła i chrzcielna i Msza św.: w Popowie Starym –  o godz. 18.00, a w Buczu o godz. 21.00 zakończona procesja rezurekcyjną   (przynosimy świece)

1. Niedziela Zmartwychwstania: w Buczu – Msza święta o godzinie 8.00 i 11.30, a w Popowo Stare – Msza święta o godz. 10.00, W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę.
  2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę.
  3.  W Wielką Sobotę święcenie potraw na stół wielkanocny. Podczas święcenia potraw składamy ofiarę na remoint zakrystii w Buczu.

– godz. 11.00 – w Buczu

– godz. 11.20 – Bucz Nowy

– godz. 11.40 – Boszkowo

– godz. 12.00 – Barchlin

– godz. 12.20 – Popowo Stare

– godz. 13.00 – w Buczu

1. W Wielką Sobotę adoracja przy grobie Pańskim. Plan Adoracji:

8.00- 9.00       – Bucz, ul. Kościelna i ul. Akacjowa

9.00 -10.00    – Bucz Nowy

10.00 -11.00     –  Bucz ul. Kasztanowa

11.00 – 12.00    –  Dzieci komunijne z rodzicami

12.00 – 13.00    –  Młodzież, szczególnie kandydaci do bierzmowania

13.00 – 14.00     – Boszkowo

14.00 – 15.00     – Barchlin

15.00 – 16.00     – Popowo Stare

16.00 – 17.00     – Bucz Osiedla Botaniczne

17.00 – 18.00     – Wspólnota Żywego Różańca Bucz

18.00 – 19.00     – Wspólnota Żywego Różańca Barchlin

19:00-21:00      – Wszyscy chętni

6. We wtorek o godz. 19:00 odbędzie się w kościele w Buczu spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii świętej.

7. Bardzo Dziękuję Emerytom i rencistom i wszystkim ludziom dobrej woli za przygotowanie tegorocznej drogi krzyżowej, jak również wszystkim którzy w niej uczestniczyli za wspaniałe świadectwo wiary.

Intencja dla Wspólnoty Żywego Różańca na kwiecień 2019 roku

powszechna:  za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach ojętych wojną, ktrórzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych

parafialna: o nawrócenie biednych grzeszników

Modlitwa o wspomożenie

Święta Barbaro Męczenniczko, która patronujesz naszemu kościołowi juz od blisko 600 lat. Byłaś najpierw w kościele na Grobii, a teraz jesteś w Buczu. Nie odeszłaś od nas nawet, gdy Kalwini chcieli zniszczyć Twój wizerunek. Choć pokaleczona wróciłaś do swego ołtarza w naszym kościele. Czciły i wysławiały Twoją opiekę rzesze konfratrów Twego Bractwa, a my ciągle za mało pamiętamy o uciekaniu się do Ciebie i zabieganiu o Twoją pomoc w sprawach domu bożego, któremu patronujesz. Upadały mury kościołów, ale Twój wizerunek przetrwał i dalej jesteś z naszą parafią. Rysują się mury tej naszej świątyni i potrzebują ratunku. Prosimy Cię patronko nasza, wstawiaj się u Jezusa i Matki Bożej, aby łaskami swymi pomogli nam w staraniach o potrzebną przychylność osób decydujących o przyznaniu pomocy finansowej. Otwórz ludzkie serca i dłonie dla ratowania naszego kościoła . Amen.

Print Friendly, PDF & Email

© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Barbary w Buczu. Projekt i wykonanie ShockMedia.