Ogłoszenia parafialne

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA- 12.08.2018r.

  1. W poniedziałek przypada dzień fatimski. O 17:30 odmówimy różaniec w intencji grzeszników, a po nim będzie Msza Święta po której wyruszymy z procesją wokół koscioła.  O poprowadzenie rózańca, liturgi i niesieni figury proszę by zatroszczyła się III Róża naszej Wspólnoty Żywego Różańca Świętego. Serdecznie zapraszam do modlitwy. 
  2. We wtorek odbędą się Dożynki w Barchlinie. Rozpoczną się od uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 przy sali wiejskiej. Zapraszamy.
  3. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w Buczu o godz. 8.00 i 18:00, a w Popowie Starym o godz. 16.30. Tradycyjnie podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie ziół, kwiatów, zbóż, a przed kościołem zbiórka do puszek na CARITAS  Archidiecezjalną.
  4. Trwa odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej w Charbielinie. Bliższe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie. Z naszej parafii wyruszy w środę o godz. 10:00 piesza pielgrzymka do tego sanktuarium maryjnego. Msza święta w intencji pielgrzymów i naszej parafii zostanie odprawiona podczas uroczystej sumy o godz. 12.00. Zapraszam do udziału. Będzie miła niespodzianka dla uczestników 🙂
  5. Biuro parafialne przez okres letni czynne jest w piątek po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 9:00-10:00.

 

Intencje Różańcowe na sierpień 2018 roku

1. Powszechna:

– Módlmy się, aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości

2. Parafialna:

– Módlmy się o trzeżwość dla naszych rodzin, parafii i ojczyzny

 


Modlitwa o wspomożenie

Święta Barbaro Męczenniczko, która patronujesz naszemu kościołowi juz od blisko 600 lat. Byłaś najpierw w kościele na Grobii, a teraz jesteś w Buczu. Nie odeszłaś od nas nawet, gdy Kalwini chcieli zniszczyć Twój wizerunek. Choć pokaleczona wróciłaś do swego ołtarza w naszym kościele. Czciły i wysławiały Twoją opiekę rzesze konfratrów Twego Bractwa, a my ciągle za mało pamiętamy o uciekaniu się do Ciebie i zabieganiu o Twoją pomoc w sprawach domu bożego, któremu patronujesz. Upadały mury kościołów, ale Twój wizerunek przetrwał i dalej jesteś z naszą parafią. Rysują się mury tej naszej świątyni i potrzebują ratunku. Prosimy Cię patronko nasza, wstawiaj się u Jezusa i Matki Bożej, aby łaskami swymi pomogli nam w staraniach o potrzebną przychylność osób decydujących o przyznaniu pomocy finansowej. Otwórz ludzkie serca i dłonie dla ratowania naszego kościoła . Amen.                                                              


 

 

Print Friendly, PDF & Email


© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Barbary w Buczu. Projekt i wykonanie ShockMedia.