Ogłoszenia parafialne

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA- 21.10.2018r.

  1. Dziś przeżywamy w całym Kościele „niedziele misyjną”. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy, a przed kościołem zbieramy ofiary na misje. Jest też możliwość prenumeraty czasopisma „Misyjne Drogi”. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną.
  2.  Za tydzień będziemy przeżywać X Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, będziemy modlić się i zbierać ofiary na prześladowanych za wiarę w Pakistanie.
  3. Zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej w domu, w szkole i w kościele. W naszym kościele parafialnym w Buczu różaniec przed wieczorną Mszą świętą o 17.30.  W Popowie Starym różaniec  odmawiany jest w tygodniu o godz. 17.00, a w niedziele po Mszy świętej. W Barchlinie różaniec odmawiany jest w sali wiejskiej o godzinie 18.30.
  4. Zachęcam do modlitwy za naszych zmarłych. Jedną z form są tradycyjne wymienianki:- jednorazowe za zmarłych składamy w kościele do wystawionej skarbony z dobrowolną ofiarą, natomiast- roczne składamy w biurze parafialnym.
  5. Dziś trzecia niedziela miesiąca, a zatem ofiary z Mszy Świętej są zbierane na dalsze remonty naszej parafii. W minionym tygodniu zakończone zostały prace przy kościele w Popowie Starym związane z osuszaniem terenu wokół kościoła i odprowadzeniem wody deszczowej przez naprawę tzw. studzienek. Zapłaciliśmy za wykonane prace i materiały 11 tyś. zł. Bardzo dziękuję osobom, które przyczyniły się do wykonania tych prac. Równocześnie chciałbym wspomnieć, że rozpoczęły się prace związane z powstaniem groty z figurą Serca Pana Jezusa jako wotum wdzięczności z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości Polski i 30- lecia powstania kościoła w Popowie Starym.
  6. Bardzo się cieszę, że znalazły się 3 rodziny z naszej parafii  zasponsorowały 2 pojemniki na wodę świeconą (z której wszyscy możemy korzystać) oraz 4 fioletowe stuły i dwa koce, które się przydadzą na spowiedź adwentową i wielkanocną do naszego Kościoła. Niech dobry Bóg Wam potrzebnymi łaskami wynagrodzi. 
  7. Bardzo Dziękuje też panom, którzy sprawnie posprzątali teren wokół kościoła i cmentarza w Buczu ze spadających liści. Bóg zapłać. 
  8. Dziś w całym Kościele jest liczenie wiernych praktykujących swoją wiarę.
  9. Zachęcam do nabywania naszego parafialnego kalendarza – będącego cegiełką na remonty naszej parafii.
  10. Zachęcam do wyjazdów: na  ŚDM do Panamy, diecezjalną pielgrzymkę do Częstochowy – 24 listopada i parafialną pielgrzymko-wycieczkę do Włoch w lipcu przyszłego roku (zob. program) 

 

 

Parafialna pielgrzymka do Włoch

Do grobu św. Jana Pawła II i śladami Włoskich Świętych

Wenecja – Padwa – Bolonia – Rawenna – Loreto – Manoppello – San Giovanni Rotondo Monte Sant’ Angelo – Rzym – Watykan – Asyż – Werona – Trydent – Innsbruck

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 0:15. Wyjazd w kierunku Włoch o godz. 0:30. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Następnie którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. słynne Prato della Valle oraz bazylikę św. Justyny – miejsce pochówku św. Łukasza Ewangelisty. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Bolonii słynącej jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie Starego Miasta: bazylika San Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz). Później przejazd do Rawenny słynącej z mozaikarstwa i bizantyńskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście i zwiedzanie bazyliki San Vitale. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Loreto.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Loreto – nawiedzenie Sanktuarium Świętego Domku (Santa Casa). Spacer po mieście połączony z nawiedzeniem cmentarza gdzie pochowano polskich żołnierzy. Następnie przejazd do Manoppello gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Oblicza – Volto Santo. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd na całodzienny wypoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym. Msza Święta. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo – nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego.* Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie bazyliki św. Piotra wraz z grobem św. Jana Pawła II. Zwiedzanie najmniejszego państwa świata. Msza Święta. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon. Msza Święta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Asyżu – miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Werony.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Werony – rzymski amfiteatr (z zewnątrz), spacer po Starym Mieście połączony z wizytą na dziedzińcu domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Następnie wizyta w Trydencie – miejscu soboru powszechnego z XVI wieku. Zwiedzanie: Piazza del Duomo z katedrą San Vigilio, gdzie odbywały się obrady soboru, Palazzo Pretorio (z zewnątrz), a także fontanną Neptuna.  Spacer słynną Via Belenzani wśród przepięknie malowanych fasad budynków i innymi malowniczymi uliczkami miasta aż do imponującego Castelli del Buonconsiglio (z zewnątrz). Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Innsbrucka.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Innsbrucka, stolicy Tyrolu. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym urokliwego miasta w sercu Alp, które położone jest w dolinie rzeki Inn. Msza Święta. Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Termin: 1-11.07.2019

Cena: 2 750 zł

Wpłata 500 zł. 

Zapisy (do końca listopada) i Bliższe informacje u ks. proboszcza

 

 

Intencje Różańcowe na październik 2018 roku

1. Ewangelizacyjna:

– Módlmy się, aby osoby konsekrowane rozbudziły zapał misyjny i były obeccne wsród ubogich, zepchnietych na margines i tych, którzy nie maja głosu….

2. Parafialna:

– Módlmy się za tych, którzy gorszą innych….

 


Modlitwa o wspomożenie

Święta Barbaro Męczenniczko, która patronujesz naszemu kościołowi juz od blisko 600 lat. Byłaś najpierw w kościele na Grobii, a teraz jesteś w Buczu. Nie odeszłaś od nas nawet, gdy Kalwini chcieli zniszczyć Twój wizerunek. Choć pokaleczona wróciłaś do swego ołtarza w naszym kościele. Czciły i wysławiały Twoją opiekę rzesze konfratrów Twego Bractwa, a my ciągle za mało pamiętamy o uciekaniu się do Ciebie i zabieganiu o Twoją pomoc w sprawach domu bożego, któremu patronujesz. Upadały mury kościołów, ale Twój wizerunek przetrwał i dalej jesteś z naszą parafią. Rysują się mury tej naszej świątyni i potrzebują ratunku. Prosimy Cię patronko nasza, wstawiaj się u Jezusa i Matki Bożej, aby łaskami swymi pomogli nam w staraniach o potrzebną przychylność osób decydujących o przyznaniu pomocy finansowej. Otwórz ludzkie serca i dłonie dla ratowania naszego kościoła . Amen.                                                              


 

 

Print Friendly, PDF & Email


© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Barbary w Buczu. Projekt i wykonanie ShockMedia.