Ogłoszenia parafialne

 V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2019r.

  1. We wtorek zapraszam na spotkanie na plebanie Radę Ekonomiczną i Duszpasterską na godz. 19.00 z tego powodu biuro parafialne w tym dniu będzie nieczynne.
  2. W następny czwartek zapraszam na spotkanie wszystkich kandydatów do Bierzmowania na godz. 16.30 do kościoła w Buczu. Przy okazji informuje, że Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży zostanie udzielony przez ks. bp. Damiana Bryla – 24 czerwca o godz. 18.00 razem z młodzieżą z parafii św. Franciszka Asyżu z Bronikowa.
  3. Za tydzień składka będzie przeznaczona na cele remontowe naszego kościoła. Za złożone ofiary już teraz składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać. 
  4. Informuje, że sa jeszcze wolnew miejsca na pielgrzymko-wycieczkę śladami włoskich świętych do Włoch, informacje u ks. proboszcza. 

 

Parafialna pielgrzymka do Włoch

Do grobu św. Jana Pawła II i śladami Włoskich Świętych

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 00:15. Wyjazd w kierunku Włoch o godz. 00:30. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Wenecji.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Msza Święta. Czas wolny. Następnie przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Bolonii.

DZIEŃ 3

Śniadanie, a następnie wyjazd do Florencji. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: katedra Santa Maria del Fiore z charakterystyczną kopułą oraz przylegające baptysterium (z zewnątrz), Wieża Giotta (z zewnątrz), Most Złotników, kościół Santa Croce uznawany za florencki panteon. Wizyta na Placu Michała Anioła skąd rozpościera się niepowtarzalna panorama miasta. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Asyżu – miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Msza Święta. Spacer po mieście. Następnie przejazd do Lanciano – miejsca pierwszego w historii Kościoła Cudu Eucharystycznego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym. Msza Święta. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Pompejów: zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Następnie przejazd do Neapolu – spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Po południu przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Udział w modlitwie Anioł Pański.* Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie bazyliki św. Piotra wraz z grobem św. Jana Pawła II. Zwiedzanie najmniejszego państwa świata. Msza Święta. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon. Msza Święta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Bolonii słynącej jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie Starego Miasta: bazylika San Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz). Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki

Śniadanie. Przejazd do Innsbrucka, stolicy Tyrolu. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym urokliwego miasta w sercu Alp, które położone jest w dolinie rzeki Inn. Msza Święta. Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Termin: 24.06-03.07.2019

Cena: 2 400 zł

Wpłata 500 zł. 

Zapisy i Bliższe informacje u ks. proboszcza

 

 

Intencja dla Wspólnoty Żywego Różańca na luty 2019 roku

– za chorych i cierpiących z naszej parafii, a zwłaszcza chorych członków Żywego Różańca Świętego

 


Modlitwa o wspomożenie

Święta Barbaro Męczenniczko, która patronujesz naszemu kościołowi juz od blisko 600 lat. Byłaś najpierw w kościele na Grobii, a teraz jesteś w Buczu. Nie odeszłaś od nas nawet, gdy Kalwini chcieli zniszczyć Twój wizerunek. Choć pokaleczona wróciłaś do swego ołtarza w naszym kościele. Czciły i wysławiały Twoją opiekę rzesze konfratrów Twego Bractwa, a my ciągle za mało pamiętamy o uciekaniu się do Ciebie i zabieganiu o Twoją pomoc w sprawach domu bożego, któremu patronujesz. Upadały mury kościołów, ale Twój wizerunek przetrwał i dalej jesteś z naszą parafią. Rysują się mury tej naszej świątyni i potrzebują ratunku. Prosimy Cię patronko nasza, wstawiaj się u Jezusa i Matki Bożej, aby łaskami swymi pomogli nam w staraniach o potrzebną przychylność osób decydujących o przyznaniu pomocy finansowej. Otwórz ludzkie serca i dłonie dla ratowania naszego kościoła . Amen.                                                              


 

 

Print Friendly, PDF & Email


© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Barbary w Buczu. Projekt i wykonanie ShockMedia.