Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
13.05.2018r.

1.  Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W naszej parafii gościmy kleryka z ASD w Poznaniu, który wygłasza kazania o powołaniu i zbiera ofiary na utrzymanie seminarium.

2.  Zachęcam do udziału w Nabożeństwach majowych:

– w Buczu odbywają się po wieczornej Mszy Świętej. Natomiast w niedziele o godz. 11:20.

–  w Popowie Starym odbywają się o godz. 18.00, a niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.  

3. Dziś obchodzimy 101 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji o godzinie 18.00  odbędzie się dziś różaniec fatimski z procesją fatimską wokół kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszam.

4. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy „Wigilie Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona szczególnym czasem świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Zewnętrznym wyrazem parafialnego świętowania będzie uroczysta liturgia Mszy Świętej z Wigilii Zesłania Ducha Świętego oraz bicie dzwonów kościelnych o godzinie 20:00 we wszystkich kościołach parafialnych Archidiecezji Poznańskiej”.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11:30 odbędzie się specjalna Msza św. z udziałem m.in. pana starosty Janusza Frąckowiaka, z okazji Święta Zesłania Ducha Świętego Zielone Światki: Dla wszystkich mieszkańców wsi, rolników, ogrodników, pszczelarzy i osób prowadzących działalność rolniczo-ogrodniczą Działaczy Ruchu Ludowego, oraz zmarłych z tych organizacji- Intencja od Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Przemęcie i członków.

6. Przypominam wspólnocie Żywego Różańca, że w najbliższą sobotę 19 maja odbędzie w Wieleniu Zaobrzańskim spotkanie formacyjne dla członków wspólnoty Żywego Różańca świętego. Zachęcam do wyjazdu. 

7. Parafia Farna w Śmiglu organizuje wyjazd na XXII Spotkanie młodych do Lednicy – 2 czerwca. Koszt 45 zł. Wpłata przy zapisie. Zgłoszenia i bliższe informacje w zakrystii w parafii Farnej w Śmiglu lub u mnie na probostwie.

8. Zmarł śp. Zbigniew Glapiak z Barchlina. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.

9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej. 

 

Sprzątanie Kościoła w Buczu:                      

11.05.2018r.- Barchlin

 1. Elżbieta Szymańska
 2. Justyna Skorupińska
 3. Beata Grochowa
 4. Mariola Wieczorek

18.05.2018r. – Barchlin 

 1. Edyta Kwaczynska
 2. Honora Borowczyk
 3. Daja Wojciechowska
 4. Teresa Skorupińska

25.05.2018r. – Barchlin

 1. Urszula Skorupińska
 2. Justyna Hałupka
 3. Dorota Leśna
 4. Izabela Łakoma

01.06.2018r. – Barchlin

 1. Bożena Szymanowska
 2. Monika Klecha
 3. Milena Krystek
 4. Elżbieta Michalska

08.06.2018r. – Barchlin

 1. Lidia Jakubowska
 2. Teresa Jakielczyk
 3. Karolina Marach
 4. Renata Suchora

15.06.2018r. – Barchlin

 1. Małgorzata Pudliszewska
 2. Karolina Śliwa
 3. Agnieszka Szymanowska
 4. Patrycja Dąbkowska

 

Intencje Różańcowe na maj 2018 roku

1. Powszechna:

– Módlmy się, aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafilii otwierać nowe drogi drogi

2. Parafialna:

– Módlmy się za dzieci I komunujne i ich rodziców, by wzrastali w wierze

 


Modlitwa o wspomożenie.

Święta Barbaro Męczenniczko, która patronujesz naszemu kościołowi juz od blisko 600 lat. Byłaś najpierw w kościele na Grobii, a teraz jesteś w Buczu. Nie odeszłaś od nas nawet, gdy Kalwini chcieli zniszczyć Twój wizerunek. Choć pokaleczona wróciłaś do swego ołtarza w naszym kościele. Czciły i wysławiały Twoją opiekę rzesze konfratrów Twego Bractwa, a my ciągle za mało pamiętamy o uciekaniu się do Ciebie i zabieganiu o Twoją pomoc w sprawach domu bożego, któremu patronujesz. Upadały mury kościołów, ale Twój wizerunek przetrwał i dalej jesteś z naszą parafią. Rysują się mury tej naszej świątyni i potrzebują ratunku. Prosimy Cię patronko nasza, wstawiaj się u Jezusa i Matki Bożej, aby łaskami swymi pomogli nam w staraniach o potrzebną przychylność osób decydujących o przyznaniu pomocy finansowej. Otwórz ludzkie serca i dłonie dla ratowania naszego kościoła . Amen.                                                              


 

ZAPOWIEDZI:

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym miejscowego księdza Proboszcza

10.05.2018r. 

                                                    

 

 

Print Friendly, PDF & Email


© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Barbary w Buczu. Projekt i wykonanie ShockMedia.