Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  1.04.2018r. 

 1. Jutro w drugim dniu Świąt Wielkanocy, msze święte, według porządku niedzielnego. W tym dniu bedziemy  zbierać ofiarę na KUL i WT i szkoły katolickie. W oktawie wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 2. W przyszłą niedzielę – zwaną białą- obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Po Mszy  w Popowie o godz. 9.30 i w Buczu o godz. 11.30 zostanie odprawiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. W  tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas Archidiecezjalną.
 3. Do naszego kościoła w Buczu wrócił odnowiony najstarszy i najcenniejszy Krzyż jeszcze z kościoła z Grobli. Bardzo Dziękuję pani, która zasponsorowała jego odnowienie. Dziękuję wszystkim za składane ofiary.
 4. Młodzież i rodziców kandydatów do Bierzmowania zapraszam w najbliższą sobotę 7 kwietnia na Msze święta o godz. 18:00. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie z grupą nowej Ewangelizacji
 5. Natomiast dzieci przygotowujące się do I komunii świętej będą miały w Sobotę 7 kwietnia o godz. 10.00 swoją I spowiedź świętą w kościele w Buczu, a w niedzielę o godz. 11:30 będzie dla nich i rodziców specjalna Msza święta, a po niej spotkanie z grupą Nowej Ewangelizacji.  
 6. W ostatnim czasie w wielu parafiach rozpowszechniła się praktyka błogosławienia dzieci podczas rozdawania Komunii św. Praktyka ta jest nieliturgiczna w związku z tym Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi o zaprzestanie jej. Błogosławić dzieci można po zakończeniu liturgii, lub można prosić rodziców aby błogosławili dzieci. 
 7. W piatek nie bedzie objazdu chorych. 
 8. Z racji I piatku spowiedź w czwartek w Popowie od 17:30, a o 18.00 Msza święta, a w Buczu spowiedź w piątek od 17:30 a Msza święta pierwszopiatkowa o godz. 18:00. W czasie spowiedzi bedzie Adoracja Najswietszego Sakramentu.  

 

Sprzątanie Kościoła w Buczu:                      

6.04.2018r. Barchlin

 1. p. Piotr Sieradzki
 2. p. Halina Mania
 3. p. Krystyna Krupka
 4. p. Małgorzata Gawron 

13.04.2018r. Barchlin 

 1. p. Szymon Praiss
 2. p. Helena Szawerdak 
 3. p. Angelika Wieczorek
 4. p. Ewa Witkiewicz

20.04.2018r. Barchlin 

 1. p. Marzena Wieczorek 
 2. p. Bozena Łupicka
 3. p. Justyna Schmith
 4. p. Agata Litkowska

27.04.2018r. 

– Rodzice Dzieci I Komunijnych

04.05.2018r. 

– Rodzice Dzieci I Komunikjnych

 

 

 

Intencje Różańcowe na kwiecień 2018 roku

1. Powszechna:

– Módlmy się, aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafilii otwierać nowe drogi drogi

2. Parafialna:

– Módlmy się, o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego szczególnie z naszej parafii

 


Modlitwa o wspomożenie.

Święta Barbaro Męczenniczko, która patronujesz naszemu kościołowi juz od blisko 600 lat. Byłaś najpierw w kościele na Grobii, a teraz jesteś w Buczu. Nie odeszłaś od nas nawet, gdy Kalwini chcieli zniszczyć Twój wizerunek. Choć pokaleczona wróciłaś do swego ołtarza w naszym kościele. Czciły i wysławiały Twoją opiekę rzesze konfratrów Twego Bractwa, a my ciągle za mało pamiętamy o uciekaniu się do Ciebie i zabieganiu o Twoją pomoc w sprawach domu bożego, któremu patronujesz. Upadały mury kościołów, ale Twój wizerunek przetrwał i dalej jesteś z naszą parafią. Rysują się mury tej naszej świątyni i potrzebują ratunku. Prosimy Cię patronko nasza, wstawiaj się u Jezusa i Matki Bożej, aby łaskami swymi pomogli nam w staraniach o potrzebną przychylność osób decydujących o przyznaniu pomocy finansowej. Otwórz ludzkie serca i dłonie dla ratowania naszego kościoła . Amen.                                                              


 

ZAPOWIEDZI:

1. Patrycja Olejniczak, stan wolny, wyz. rzym-kat, zamieszkała Bucz Nowy- par. Bucz – Mateusz Szymaniak, stan wolny, wyz. rzym-kat, zamieszkały Nowe Szczepankowo- par. Dłużyna

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym miejscowego księdza Proboszcza

21.03.2018r. 

                                                    

 

 

Print Friendly, PDF & Email


© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Barbary w Buczu. Projekt i wykonanie ShockMedia.