Ogłoszenia parafialne

XV NIEDZIELA ZWYKŁA15.07.2018r.

  1. Za tydzień w niedziele z okazji wspomnienia św. Krzysztofa będziemy się modlić w intencji kierowców i innych użytkowników dróg, a po mszach świętych odbędzie się tradycyjne poświęcenie pojazdów. Będzie też można złożyć ofiarę na transport dla misjonarzy i otrzymać okolicznościowy obrazek.
  2. W środę można zbadać swój wzrok w ośrodku zdrowia w Buczu. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
  3. Biuro parafialne przez okres letni czynne jest w piątek po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 9:00-10:00.
  4. Ojcowie Franciszkanie zapraszają nas na odpust do Matki Bożej do Osiecznej. Plan odpustu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  5. Kuria Metropolitalna w Poznaniu zaprasza na Jubileuszową pielgrzymkę do Rzymu z okazji 1050- lecia Archidiecezji Poznańskiej. Szczegóły są umieszczone na tablicy ogłoszeń. Można je również otrzymać w biurze parafialnym.

 

Intencje Różańcowe na lipiec 2018 roku

1. Ewangelizacyjna:

– Módlmy się, aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi

2. Parafialna:

– Módlmy się o o dobre żniwa i zbiory, by nikomu nie zabrakło codziennego chleba

 


Modlitwa o wspomożenie

Święta Barbaro Męczenniczko, która patronujesz naszemu kościołowi juz od blisko 600 lat. Byłaś najpierw w kościele na Grobii, a teraz jesteś w Buczu. Nie odeszłaś od nas nawet, gdy Kalwini chcieli zniszczyć Twój wizerunek. Choć pokaleczona wróciłaś do swego ołtarza w naszym kościele. Czciły i wysławiały Twoją opiekę rzesze konfratrów Twego Bractwa, a my ciągle za mało pamiętamy o uciekaniu się do Ciebie i zabieganiu o Twoją pomoc w sprawach domu bożego, któremu patronujesz. Upadały mury kościołów, ale Twój wizerunek przetrwał i dalej jesteś z naszą parafią. Rysują się mury tej naszej świątyni i potrzebują ratunku. Prosimy Cię patronko nasza, wstawiaj się u Jezusa i Matki Bożej, aby łaskami swymi pomogli nam w staraniach o potrzebną przychylność osób decydujących o przyznaniu pomocy finansowej. Otwórz ludzkie serca i dłonie dla ratowania naszego kościoła . Amen.                                                              


 

 

Print Friendly, PDF & Email


© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Barbary w Buczu. Projekt i wykonanie ShockMedia.